Drukāt

Izskan Koru kari Carnikavā

Korukari 3211. februārī Carnikavā norisinājās ikgadējais muzikālais šovs “Kori kari”, kur uz draudzīgu dziesmu, dzīvesprieka un izdomas cīņu par muzikālām nominācijām aicināja Carnikavas sieviešu koris "Undīne".

Latviešiem ir raksturīgs nerimstošs dziesmu prieks, kas viskošāk un emocionāli piesātinātāk atklājas muzikālajā sacensībā Koru kari, kas jau vairākus gadus norisinās arī Carnikavā. Šogad Carnikavas sieviešu koris “Undīne” viesos aicināja Salaspils jaukto kori "Elpa", Krimuldas vīru kori "Vecie draugi", Carnikavas kamerkori "Vēja balss", Aizkraukles vīru kori "Staburags" un Kultūras un tautas mākslas centra "Ritums" vīru kori "Tēvzeme". Pasākumu vadīja Mārtiņš Kozlovskis, bet kompetentās žūrijas lomā iejutās Dziesmu svētku virsdiriģents, kordiriģents un komponists Edgars Račevskis, dziedātāja Astra Dreimane un elektroniskās mūzikas pārstāvis Jānis Grīnvalds.

ATTĒLU ATSKATS

Muzikālās sacensības laikā katrs koris izpildīja trīs dziesmas. Pirmā dziesma bija jāizpilda kategorijā “Kora hīts 2017”, kas ir kora moto vai devīze. Otrās kārtas tēma bija “Dziedi manu dziesmu”, kur sieviešu un jauktie kori izpildīja vīru dziesmas, bet vīru kori – sievu koru dziesmas. Trešo kārtu noslēdza kora nerātnā dziesma. Dziesmas laikā bija jāizmanto mūzikas instrumenti un kustības. Koru atraisītība un radošā dzirksts pieauga ar katru nākamo kārtu, un ikviens pasākuma dalībnieks varēja sajust koros iesaistīto jauniešu, sievu un vīru patieso prieku dziedāt, kopīgi radīt prieku un sniegt to arī apkārtējiem.


Noslēgumā žūrija katram korim piešķīra nominācijas. Krimuldas vīru koris “Vecie draugi” ieguva nomināciju “Romantiskākais koris”, Aizkraukles vīru koris “Staburags” - “Nerātnākais koris” , bet  vīru koris “Tēvzeme” varēja lepoties ar “Drosmīgākā kora” titulu. Trīs pirmās vietas un nominācijas “Jestrākais”, “Stilīgākais” un “Košākais koris” ieguva attiecīgi Salaspils jauktais koris “Elpa”, Carnikavas kamerkoris “Vēja balss” un Carnikavas sieviešu koris “Undīne”.

Paldies koriem par dāvātajiem svētkiem un tiekamies atkal nākamgad jaunā muzikālā piedzīvojumā!