Drukāt

Noslēdzošais klusuma pārgājiens "Klausies Gauju" Carnikavā

11. augustā Carnikavā noslēdzas vairāku novadu kopējā akcija „Klausies Gauju”, kad interesenti tiek aicināti ieklausīties  Gaujas un mūzikas mijiedabībā.
Carnikavas novads vēsturiski veidojies kā zvejnieku ciems pie garākās Latvijas upes – Gaujas ietekas jūrā. Šīs bija senās Kubeseles novada Līvu zemes. Indriķa Livonijas hronikā minēts, ka 1211.gadā vietā, kur Gauja ieplūst jūrā, apmetnes izveidojis līvu karaspēks, kur, domājams, meklējami arī Carnikavas pirmsākumi. Tā saukta par “Koivemundi” (upes muti), savukārt paši līvi šo vietu dēvējuši par “Sarnikau” (ošleju).
Pulcēsimies 11.augustā pie Gājēju un velosipēdistu tilta Carnikavā (Stacijas iela 23) no 20.00 līdz plkst. 20.30, lai kopā uzsāktu neparasto pārgājienu. Klusuma pārgājiena noteikumi ir pavisam vienkārši – gājienam jānotiek klusumā, – nesarunājoties, izslēdzot telefonu un citu ierīču skaņu, klausoties dabā -Gaujas upes un tās apkārtnes skaņās. Lūgums izvēlēties apģērbu, kas nerada troksni. Gaujas ciema iedzīvotāji aicināti pievienoties pārgājienam uz dambja Upmalas ielas galā vai Mazās Rožu ielas galā (pulcēšanās pie norādes „Klausies Gauju”).
 

KlausiesGauju-A4-11.augusts-CARNIKAVA-lapaiGaujas klausīšanās pārgājiena galapunkts ir ainaviskā smilšu pludmale Gaujas labajā krastā, no kurienes paveras skats uz Gaujas ieteku jūrā, kur saule rietot “sēdīsies zelta laiviņā”.

Pārgājiena galapunktā, turpinot ievērot klusumu, baudīsim saulrieta maģiju, ko muzikāli papildinās saksofona saspēle ar Gauju. Muzicēs mūsu novadnieks – saksofonists Aigars Raumanis.

Ērtai un patīkamai muzikālā saulrieta vērošanai aicinām saģērbties atbilstoši laika apstākļiem un paņemt līdzi sedziņu vai saliekamo krēslu, uz kā apsēsties. Pārgājiena ilgums aptuveni 40 minūtes.
Pulcēšanās un norises vietas kartē: http://ej.uz/klausies-gauju-carnikava

Tiekamies 11.augustā Carnikavā!