Drukāt

Izstāde par divām būtiskām paralēlēm "Dzejas dižkoki"

No 13. oktobra līdz 5. decembrim Carnikavas tautas namā "Ozolaine" skatāma izstāde "Dzejas dižkoki", kas atklāj Ojāra Vācieša un Imanta Ziedoņa dzīves un dzejas paralēles.

Izstāde „Dzejas dižkoki" veltīta dzejniekiem, kas dzīvo kopīgās paralēlēs - vienā laikā, ar vienādām problēmām saskārušies, abi dzejnieki ir radījuši katrs savu dzejas pasauli. Un šīs divas pasaules daudzviet saskaras, papildina viena otru, stiprina.

Dzejas dizkoki Carnikava lapai""Es nāku no Ojāra Vācieša"- Imants Ziedonis vairakkārt ir gan teicis, gan rakstījis. Imants Ziedonis gan Ojāra Vācieša dzīves laikā, gan pēc Ojāra Vācieša aiziešanas mūžībā ir bijis biežs viesis mājā pie Māras ezera. Abi dzejnieki ir gājuši Dullā Daukas ceļu latviešu literatūrā, būdami reizē ļoti atšķirīgi un reizē pārsteidzoši tuvi, un katrs savā veidā ir atklājuši jaunus dzejas apvāršņus un iezīmējuši jaunas līnijas pie dzejas horizonta, pie kurām joprojām piemērās latviešu dzeja." – raksta Ojāra Vācieša muzeja bijusī galvenā speciāliste Vita Mekša, izstādes koncepcijas autore 2013.gadā. Viņa dzejnieku arhīvos atradusi daudz nepublicētu, līdz tam publikai nezināmu vēstuļu, zīmīšu, piezīmju, savstarpēju veltījumu ierakstu grāmatās u.t.t. Tā ir neparasta, unikāla poētiskā ainava, kas te atklājas. Tas ir Dzejas laiks, ko ar savu darbu un sadarbību radījuši abi dzejnieki, tas ir Latvijas laiks, ko viņi iemūžinājuši un virzījuši.

Ceļš, rokraksti, koki, akmeņi – caur šādām dzejas un dzīves asociācijām atklājies stāsts par abiem dzejniekiem.

Digitāldrukas izstādei veidojis mākslinieks Ints Sedlenieks. Izstādi piedāvā Ojāra Vācieša muzejs.

Izstāde "Dzejas dižkoki" tiks atklāta 13. oktobrī plkst. 19:00 Ojāra Vācieša literārās balvas dzejā pasniegšanas laikā. Pēc izstādes atklāšanas un balvas pasniegšanas aicinām baudīt Latvijas Radio kora koncertu "Imanta Ziedoņa un Ojāra Vācieša dzeja mūzikā". Ieeja pasākumā bez maksas.