Drukāt

Lācplēša dienas pasākumi

Latvijas valsts simtgades gadā Lāčplēša dienas ietvaros Carnikavā 11. novembrī tiks rādīta zīmējumu izrāde bērniem, kas radoši iepazīstinās ar Latvijas valsts vēsturi, notiks saruna ar novadnieku Uldi Siliņu, kā arī svinīgi tiks atklāta Carnikavas novada Lāčplēša kara ordeņa kavalieriem veltīta stēla.

Lacplesa diena 2018 lapai14.00 Zīmējumu teātra izrāde “Klusā daba”
Carnikavas tautas namā “Ozolaine”
Jauna izrāde, kas balstīta Latvijas vēstures notikumos un cilvēkos.
Piedalās DJ Monsta un Varis Klausītājs.
Izrāde bērniem no 10 gadu vecuma

Par izrādi:

Viegli uztverama, izglītojoša, interaktīva izrāde, kurā ar notikumiem raksturīgiem mūzikas fragmentiem un zīmējumu palīdzību tiek apskatīts vēstures laika posms – sākot ar pirmo baltu valodās runājošo latviešu priekšteču sastapšanu, līdz pat 1991. gadam – Latvijas valsts atjaunošanai.

Izrādē tiek izmantoti improvizācijas elementi, kuru rezultātā par izrādes veidotājiem kļūst arī klātesošie skatītāji, un izrādes stāsts ir saprotams un atbilstošs auditorijas zināšanām par Latvijas vēsturi.

Ar zīmējumu palīdzību iemiesojoties izdomātā tēlā, auditorija piedalās stāstā, komunicējot ar reāliem tā laika personāžiem un pieņem lēmumus konkrētos Latvijas vēstures brīžos. Izrādes skaņu partitūrā tiek izmantoti unikāli vēsturiski mūzikas ieraksti. Zīmējums tiek projicēts uz sienas un radīts uz planšetes, kas ļauj veikli pārveidot radītos tēlus. Izrāde rada klātesamības pieredzi, ļaujot uz savas ādas izdzīvot izvēļu pieņemšanas sajūtu vēstures laiku nogriežņos, aptverot ierobežojumus un iespējas, ko uzliek attiecīgā laika vēsturiskie notikumi. Tas ir kā brīdis, kad mākslinieks izvēlas izteikmīgas lietas un veido no tām klusās dabas kompozīciju gleznai uz molberta, tikai šai gleznai ir zīmējumu teātra izteiksmes līdzekļi.

15.00 Ulda Siliņa grāmatas “Mēs esam carnikavieši” trešā izdevuma atvēršana un tikšanās ar autoru
Carnikavas tautas namā “Ozolaine”

17.00 Lāčplēša diena
Lāpu gājiens no tautas nama uz Carnikavas svētku laukumu
Carnikavas novada Lāčplēša kara ordeņa kavalieriem veltītas piemiņas zīmes - stēlas atklāšana, svētku uzrunas un piemiņas brīdis.
Pulcēšanās gājienam pie tautas nama “Ozolaine”