Drukāt

Carnikavas jauktajam korim “Vēja balss” galvenā balva festivālā “Tallinn 2019”

Veja balss tallinaNo 11. līdz 14. aprīlim Igaunijas galvaspilsētā norisinājās XVI starptautiskais amatierkoru festivāls "Tallinn 2019", kurā piedalījās Carnikavas jauktais koris "Vēja balss" diriģenta Jurģa Cābuļa vadībā.
 
"Vēja balss" startēja jaukto koru kategorijā, atskaņojot Fēliksa Mendelszona Bartoldi "Richte mich Gott", obligāto dziesmu - angļu komponista Gustava Holsta "Nunc dimittis", Pētera Plakida "Izkal pakavu akmens zirgam" no kora simfonijas "Nolemtība" -  ar Ojārā Vācieša vārdiem, un tautas mūzikas kategorijā, kurā izpildīja Valta Pūces "Augu nakti" ar Aivara Neibarta vārdiem, Jāņa Ivanova "Rudens dziesmu" un Latviešu tautas dziesma Rīgas Doma kora skolas jauktā kora apdarē "Aiz kalniņa dūmi kūp(a)".
 
Jaukto koru kategorijā "Vēja balss" ieņēma 1. vietu, bet tautas mūzikas kategorijā bija trešie, kā arī koris bija viens no sešiem kolektīviem, kas kvalificējās "Grand Prix" izcīņai.
 
"Grand Prix" posmā mūsu koris emocionāli un skaisti nodziedāja Ērika Ešenvalda skaisto "O Salutaris Hostia", Jēkaba Jančevska kompozīciju "Atsalums" un Jura Karlsona "Rotaļu" ar Raiņa vārdiem, izpelnoties ovācijas un sajūsmas asaras. Vēlu sestdienas vakarā kļuva zināms, ka Carnikavas jauktais koris "Vēja balss" ieguvuši festivāla "Tallinn 2019" "Grand Prix".
 
Festivālā piedalījās 1300 dziedātāji 33 koros no 12 valstīm. Žūrijā darbojās pieci starptautiski atzīti diriģenti, viņu vidū arī Māris Sirmais, kurš bija žūrijas komisijas priekšsēdētājs. "Esmu ļoti gandarīts par festivāla augsto māksliniecisko un organizatorisko līmeni. Koriem bija lieliska iespēja dziedāt divās ļoti labās koncertzālēs: Tallinas Metodistu baznīcā un Igaunijas koncertzālē," pēc konkursa atzina M. Sirmais.
 
Sveicam koristus un diriģentu par augstvērtīgo māksliniecisko sniegumu un sakām paldies par Carnikavas vārda daudzināšanu starptautiski!
 
Skatieties un klausieties "Vēja balss" izpildīto Ē.Ešenvalda "O Solutaris Hostia" ŠEIT.