Event

Title: Lielā diena Carnikavas novadpētniecības centrā
Date: 19.03.2016 15:00 - 17:00
Location:
Url:

Description

Liela dien Celajos

19. martā jau no plkst. 13:00 ar ieskatu Saules laika skaitīšanā un svētku svinēšanu plkst. 15:00 sākam sagaidīt Lielo dienu Carnikavas novadpētniecības centrā.

Pavasara saulgriežos diena un nakts ir viena garuma. Lai gaisma gūtu pārsvaru pār tumsu un daba varētu uzsākt savu ritējumu pretim gaismai un jaunam dzīvības ritam, tā ir jāiešūpina, jāiekustina, jāieripina. Arī Carnikavas novadpētniecības centrā sagaidām Lielo dienu – ar izšūpošanos pušķotās šūpolēs, raibu un rakstainu Lieldienu olu ripināšanu, putnu dzīšanu, lai tie nesēž pazarēs, bet palīdz atgriezties gaismai, saulgriežu uguns kuršanu un vēl daudz dažādām norisēm, kas nes jaunu prieku un jaunu gaismu.

Aicinām pirms saulgriežu svinībām smelties iedvesmu, ielūkojoties veidos, kā cilvēks var sekot līdzi Saules gaitai debesu jumā. Plkst. 13:00 uz sarunu par Saules laika skaitīšanu un Saules lūkotavām Latvijā un citviet pasaulē aicina fiziķis un folkloras kopas “Budēļi” dalībnieks Guntars Vaivars.

Plkst. 15:00 svinam pavasara saulgriežus kopā ar grupu “Lata Donga”, pašmāju “Cēlājiem”, Ādažu tradīciju kopu “Ābols” un Rīgas folkloras kopu “Laiva”.