Drukāt

Saule, Putni, Pavasaris Carnikavas parkā

Lieldienas 2016 53

FOTO GALERIJA
Pirmajās Lieldienās, 27. martā, Carnikavas parku rotāja saule, skanēja putnu un bērnu balsis, bija baudāmi gardi konditorejas gardumi, raibi deju raksti un prieks par kopīgu svētku svinēšanu ģimenes un draugu lokā. Šogad Lieldienas atnākušas agrā pavasara laikā, dāvādams pirmos siltos saules starus un prieku arī par pavasara vēstnešiem – putniem debesu jumā. „Saule, Putni un Pavasaris” šogad koši rotāja Carnikavas parkā. Svētku laikā apmeklētāji kopā ar ornitologu Jāni Brikmani iepazina Latvijas putnus, tēlotājmākslas studijas „Triepiens” vadītājas Ritas Adumānes vadībā bija iespēja apgleznot Piejūras internātskolas audzēkņu kokā veidotos putnus, kas greznos Carnikavas parku vēl visu pavasara laiku līdz Ģimenes dienai, bet orientēšanās kluba „Kāpa” vadītāja Tamāra Kosmačeva vadīja orientēšanās spēli „Putni pavasarī”, kuras laikā lieli un mazi kontrolpunktos varēja atzīmēt un iepazīt Latvijas putnus. Mazākajiem svētku apmeklētājiem norisinājās arī dažādas jautras atrakcijas – ziepju burbuļu pūšana un rotaļas kopā ar nebēdnīgo zaķi, kā arī olu ripināšana.

Līdztekus svētku norisēm un krāsainajam amatnieku tirdziņam, otro reizi Carnikavā norisinājās arī konditorejas gardumu konkurss. Konkursā piedalījās 6 novada konditorejas gardumu meistari. Konkursantus vērtēja kompetenta žūrija – Svetlana Riškova (viesnīcas "Tallink Hotel Riga" restorāna “Elements” šefpavāre un “Pavāru kluba” valdes priekšsēdētāja), Indra Filipsone (Latvijas Dziesmu un Deju svētku virsvadītāja, 15 gadus veic individuālo darbu uztura programmas apmācībā “Figūras draugi”) un Ramona Punkstiņa (gardēde, Carnikavas konditorejas gardumu konkursa idejas autore).

Jaunākais konkursa dalībnieks (6 gadi) un arī ceturtās vietas ieguvējs Pēteris Zakovics bija sarūpējis pat divus gardumus – créme brulé ar nosaukumu “Lieldienu ligzdiņas” un cepumiem “Baltais mākonītis”,  trešo vietu žūrija piešķīra Andai Dauburei ar diviem konkursā pieteiktajiem gardumiem – zefīrkūciņām “Zaļais Lieldienu prieks” un kūku “Lieldienu zaķa panna cotta”, otro vietu ieguva  Ilze Tjarve ar torti “Jautrais virpulis”, bet pirmo vietu otra jaunākā dalībniece Linda Punkstiņa (10 gadi) ar kūku “Zaķa dupsis burkānos”. Arī svētku dalībniekiem bija iespēja degustēt piedāvātos gardumus un izteikt savas simpātijas, kuras šajā reizē izpelnījās Ilze Tjarve, saņemot Skatītāju simpātijas balvu.

Skaistu Lieldienu deju koncertu parkā sniedza Carnikavas bērnu deju kolektīvs „Dālderītis”, ko vada Jānis un Anita Precinieki. Siltais laiks ļāva izskanēt koncertam vēl jo krāšņāk – plīvoja krāsainas matu lentas un meiteņu raibie brunči, bet staltie tautu dēli vadīja raitu deju soli.

Vakara pusē tautas namā bērni kopā ar Čučumuižas rūķiem iepazina visus Lieldienās veicamos darbus – gan modināja Saulīti, kopa māju, pērās ar pūpoliem, krāsoja raibas olas un veica daudzus citus darbus, kas atnes sētās prieku un ļauj sajust, ka pavasaris jau ir klāt.

Un Carnikavā pavasaris ir atnācis! Tagad var gatavoties rosīgajiem dārza darbiem un domāt par vasaras laiku, kas nesīs jaunus svētkus un jaunas satikšanās.