Drukāt

Māls un zemes matērijas radošā diena Carnikavā

.

MALS 2016 B314. maijā plkst. 14:00 Carnikavas tautas namā “Ozolaine” tiks atklāta ceturtā izstāžu cikla „Latvijas matērija” izstāde „Zemes māls”
Carnikavā, sagaidot Latvijas valsts simtgadi, tiek veidots trīs gadu izstāžu cikls. 2016. gadā iepazīstam Latvijas matēriju, 2017. gadā – Latvijas garu, bet 2018. – kopīgi izsapņosim Latvijas sapņus. Šogad esam jau iepazinuši trīs Latvijas matērijas – stiklu, papīru un ādu. Katra izstāde tiek atklāta ar radošo darbnīcu dienu, kur ikvienam – gan lielam, gan mazam apmeklētājam ir iespēja darboties ar tēmas matēriju, saklausīt tās skanējumu un iepazīt no neierasta skata punkta. 14. maijā ir pienācis “Zemes māla” laiks, kad radošo darbnīcu dienā keramiķu Ingas un Mārtiņa Pērkonu vadībā būs iespēja veidot māla traukus Carnikavas baltā galdauta svētkiem, vēsturniece un keramiķe Baiba Dumpe stāstīs par māla veidošanas tradīcijām Latvijas teritorijā akmens un dzelzs laikmetā, Gunta Darbvare vadīs māla gleznošanas darbnīcu, varēs izmēģināt roku smilšu zīmējumu veidošanā, Ziedoņa Kārkliņa vadībā uzzināt māla dziednieciskās īpašības un ieklausīties māla podu skanējumā un pašiem piedalīties perkusijas meistara Arta Gulbja vadītajā māla skaņu darbnīcā.
Māls ir viena no mītiskākajām Latvijas matērijām, kas kā pirmviela ir piedalījusies arī Pasaules tapšanas mītā. Aicinām saskarties ar zemes pirmmatēriju un radīt savu - neatkārtojamu Pasaules daļu.
Izstāde Carnikavas tautas namā “Ozolaine” būs apskatāma līdz pat 30. jūnijam. Ar zemes matēriju ļaus saskarties keramiķi Mārtiņš Pērkons, Anda Poikāne, Kristīne Lazdāne un Diāna Vernera, smilšu mākslinieks Elmārs Grigalnieks un  porcelāna māksliniece Jūlija Podziņa.