Drukāt

Godināti kāzu jubilāri novadā

Jubilaari-2768Saulainā 27. maija novakarē Carnikavas Novadpētniecības centrā pulcējās pāri, kas laulībā nodzīvojuši 10, 25, 30, 35, 40 un pat 50 gadus, svinot rožu, sudraba, pērļu, koraļļu, rubīna un zelta kāzu jubilejas.
Kā ikkatru gadu Carnikavas novada dome sveic kāzu jubilārus novadā. Šoreiz pieteicās 9 pāri un svinības tika rīkotas Carnikavas novadpētniecības centrā, aicinot folkloras kopu „Atštaukas” no Liepājas vadīt līdzināšanas rituālu. Līdzināšanas rituāls ir daļa no senās vedību jeb kāzu godu tradīcijas, kas ietver dažādas simboliskās darbības. Lai pārliecinātos, ka pāris arī turpmāk dzīvos saticīgi un lai nostiprinātu laulības saites, vīri kūra uguni, bet sievas deva ziedu, svētībai un auglībai, kopīgi tika vīts prievietiņš, ko iesēja akas vindā un, liekot labās kājas uz akmens, pāri vēl reizi svinīgi solījās sargāt un rūpēties vienam par otru.
Šogad sveicam Aļinu un Gintu Mocebekerus sagaidot savu 10 jeb Rožu kāzu jubilejas gadskārtu, Zaigu un Ziedoni Zaļkalnus, Vinetu un Daini Kalniņus, kā arī Intu un Aigaru Bundzeniekus svinot 25 jeb Sudraba kāzu jubileju. Pērļu kāzu jubilejā sveicam Daci un Gunti Mazcirīšus, kas kopā pavadījuši jau 30 gadus, bet 35 jeb Koraļļu kāzu jubileju svin Maira un Andris Jēkabsoni. Rubīna kāzu jubileja un 40 kopdzīves gadskārta šogad aprit Guntai un Valdim Jākobsoniem, kā arī Elitai un Vitālijam Terentjeviem. Un šī gada Zelta jubilāri, kas atzīmē 50 kopā pavadītas gadskārtas svin Carnikavas nēģu cepēju saime - Zigrīda un Eduards Skavenecui. Sveicam visus jubilārus!
Paldies visiem pāriem par mīlestības spēka apliecinājumu! Paldies arī stiprajām „Atšatukas” sievām par viedajiem vārdiem un akardeonistam Kasparam Kārkliņam par muzicēšanu, kā arī atsaucīgajai Novadpētniecības centra saimei!