Drukāt

Folkloras kopa "Cēlāji" piedalās XIX Latvijas Tautas mūzikas svētkos

DSC0068028. un 29.maijā Valkā norisinājās XIX Latvijas Tautas mūzikas svētki, kuros pirmo reizi piedalījās arī folkloras kopa “Cēlāji” (vadītāja Anita Vestmane). Latvijas – Igaunijas robežpilsētā Valkā tika laipni uzņemtas trīsdesmit septiņas kapelas un folkloras kopas no Latvijas, kā arī viesi no Igaunijas, Lietuvas un Karēlijas. Svētku atklāšana notika Valkas novadpētniecības muzeja laukumā, kur dalībnieki varēja apskatīt arī ierīkotās izstādes muzejā. Muzeja I stāvā varēja iepazīties ar visu, kas saistīts ar J.Cimzi un tā laika skolotāju semināra darbību, bet II stāvā par  padomju laika sadzīvi atgādināja Muzeju nakts pasākuma ietvaros atklātā izstāde.
Divas dienas, pirmo - Valkā, otro – Valgā, skanēja īsts dziesmu maratons, kurā uzstājās visas kapelas un folkloras kopas, mudinot iesaistīties muzicēšanā.
Folkloras kopa “Cēlāji” muzicēja Lugažu laukumā pie Valkas kultūras centra un pie Valgas kultūras centra Igaunijā. Piedaloties šajos svētkos, folkloras kopas dalībnieki guva neaizmirstamu pieredzi, jaunus iespaidus, kā arī jaunus draugus. Pasniedzot pateicības rakstu, Latvijas Nacionālā kultūras centra tautas mūzikas eksperts Ilmārs Pumpurs izteica atzinību par mūsu sniegumu.
Folkloras kopa “Cēlāji” izsaka pateicību Carnikavas novada domei par atbalstu un Valkas novada domei par labi noorganizētajiem mūzikas svētkiem un laipno uzņemšanu.