Drukāt

Zvejnieksvētki Carnikavā 2016

Zvejniekssvetki 2016 B2Kā ik gadu jūlija otrajā sestdienā, 9. jūlijā, Latvijas piejūras ciemos un pilsētās tiks svinēti Zvejnieksvētki. Arī  Carnikava gatavojas svētkiem. Šogad paredzēts lielais Zvejniekssvētku tirgus un plaša norišu programma Carnikavas Novadpētniecības centrā, kā arī jauks vakara noslēgums – koncerts un zaļumballe Carnikavas parkā kopā ar Latvijā zināmiem māksliniekiem.
Pašā rīta agrumā Gaujā norisināsies makšķerēšanas sacensības “Feeder kauss”, kas turpināsies arī svētdien (plašāk: sports.carnikava.lv), bet no astoņiem rītā Carnikavas galvenās ielas un parku pārņems Zvejnieksvētku tirgus, kas pulcēs kopā amatniekus un uzņēmējus no visas Latvijas. Plkst. 10:00 pie tautas nama "Ozolaine" norisināsies ērmriteņu parāde, bet 12:00 tiks svinīgi atklāti svētki. No 13:00 līdz 18:00 dažādas izziņas, tradīcijas un sporta aktivitātes sagaida svētku apmeklētājus Carnikavas Novadpētniecības centrā Jomas ielā 7, uz kurieni vedīs speciāli pasākumam izveidots tilts pāri Vecgaujai. Novadpētniecības centrā darbosies dažādas darbnīcas un atrakcijas ģimenēm un bērniem. Carnikavas zvejnieki ierādīs tīkla lāpīšanas un mezglu siešanas prasmes, meistari Mārtiņš un Inga Pērkoni palīdzēs veidot māla traukus Baltā galdauta svētkiem, bet keramiķis Leontīns Cīrulis ierādīs māla trauku veidošanu ar virpu. Apmeklētājus sagaida arī konkursi, pārsteigumi un sporta aktivitātes – jautrās ģimeņu spēles, zolītes turnīrs, tradicionālās zvejnieku spēka spēles un no 15:30 līdz 19:00 arī vizināšanās ar laivu līdz Gaujas ietekai jūrā.

Pēc bagātīgajām rīta un dienas norisēm, Carnikavas parkā būs iespēja paklausīties lielisku koncertu, ko piedāvā Andris Ērglis, Igo, Ieva Kerēvica un pavadošā grupa Jāņa Strazda vadībā. Pēc koncerta līdz pat rīta gaismai būs zaļumballe kopā ar grupu “Mākoņstūmēji” un Dj KOZY.

Svētku rīkotāji novēl skaisti un aizraujoši pavadīt Zvejnieksvētkus Carnikavā.
SVĒTKU NORISES:
07.30 - 13.00 Carnikavas makšķerēšanas sacensības "FEEDER KAUSS 2016"
plašāk: sports.carnikava.lv
No 08:00 – Zvejnieksvētku gadatirgus
10:00 - 13:00 - ērmriteņu parāde pie tautas nama "Ozolaine", pēc parādes ērmriteņu apskate un izbraucieni
12:00 – svētku atklāšana pie tautas nama “Ozolaine”

CARNIKAVAS NOVADPĒTNIECĪBAS CENTRĀ

No 13:00 līdz 18:00 - Senie zvejas arodi, māla trauku veidošana Baltā galdauta svētkiem, māla veidošana ar virpu, darbnīcas un konkursi lieliem un maziem un izjādes ar zirgiem
13.00 - 15.00 - airēšanas sacensības;
15.00 - 16.00 - SUP sacensības, pasākuma laikā būs pieejama arī SUP dēļu īre;
13.00 - 17.00 - Jautrās spēles ģimenēm;
13.00 -18.00 - Spēkavīru sacensības komandām (3 vīri+1 sieva) un Zvejnieksvētku zolītes turnīrs;
15:30-19:00 – izbraucieni ar laivu uz Gaujas ieteku jūrā.
INDIVIDUĀLI:
* Zivju turēšana krustā
* Virves vilkšana
* Airu vilšana
* Komandu spēka stafete
* Pievilkšanās pie stieņa
* Roku saliekšana-iztaisnošana balstā līdztekās

CARNIKAVAS PARKĀ
Visu dienu atrakcijas bērniem un bufetes, vakarā koncerts un zaļumballe

19:00 - Andris Ērglis, Igo, Ieva Kerēvica, pavadošā grupa Jāņa Strazda vadībā
21:00 - Pēc koncerta zaļumballe līdz rītam kopā ar grupu “Mākoņstūmēji” un Dj KOZY