Drukāt

Mazo mākslinieku izstāde “Izsapņot Latviju” aizkustina un priecē carnikaviešus un viesus

IMG 3700Siltā un saulainā maija pēdējā nedēļas nogalē Carnikavas tautas namā "Ozolaine" tika atklāta bērnu mākslas darbu izstāde "Izsapņot Latviju", kurā piedalās vairāk nekā 200 mazo mākslinieku, aptverot visu Latviju - no Valkas un Daugavpilis līdz pat Ventspilij, kā arī liels skaits vietējo jauno mākslinieku.

Izstāde pārsteidz ar savu krāsainību un košumu, kā arī patiesi aizkustina, jo bērni savos darbos ielūkojas Latvijas nākotnē un pavēsta mums - pieaugušajiem, - kādu vēlas to redzēt un pārmantot.

Atklāšanas dienā māksliniekus priecēja Carnikavas bērnu popgrupas "Jūras zaķi" uzstāšanās un tika paziņoti izstādes laureāti. Darbi tika vērtēti divās vecuma kategorijās, lai labāko darbu autorus atbalstītu ar veicināšanas balvām, kā arī vienam no autoriem piešķirtu galveno balvu – lidojumu ar gaisa balonu. Vērtēšanas komisijā piedalījās māksliniece Indra Sproģe, gleznotāja Kristīne Kutepova un mākslas pedagoģe Ilona Valaine-Blekte. Vērtēt tik daudz skaistus un no sirds veidotus darbus nebija viegli, un katru no vērtētājiem bieži saistīja pavisam atšķirīgu autoru veikumi, tomēr par pašu galveno balvu – lidojumu ar gaisa balonu, valdīja absolūta vienprātība, to ieguva 8 gadus jaunā Anna Allena Mitenberga, kuras darbs "Laimīga ģimene – laimīga Latvija" uzrunāja gan ar savu izpildījumu, gan vēstījumu. Par "Mazo sapņotāju" vecuma grupā no 7 līdz 10 gadiem kļuva Renārs Kazlovskis (10 gadi) ar darbiņu "Lai dzīvība Latvijas mežos", savukārt par "Lielo sapņotāju" vecuma grupā no 11 līdz 14 gadiem tika nominēts Emīls Kivlinieks (14 gadi) ar mozaīku "Trīs saules". Visi laureāti ir carnikavieši – Anna nodarbojas ar mākslu mājās ģimenes lokā, Roberts mācās Carnikavas pamatskolā, bet Emīls apgūst mākslas pamatus Carnikavas mūzikas un mākslas skolā.

Veicināšanas balvas un iespēju kopā ar ģimeni apmeklēt Rīgas Zooloģisko dārzu ieguva Alise Freiberga (10 gadi) no Saulkrastiem ar darbu "Mīļās mājas un draugi", Eva Medne (7 gadi) no Rīgas mākslas studijas "Raibulis" ar darbu "Dzīve brīvē" un Daniilis Poida (11 gadi) no Garkalnes ar darbu "Eņģelis".

Apsveicam laureātus un ceram, ka visi mūsu kopīgie sapņi piepildīsies. Ļaujamies lidojumam un veidojam Latviju par mūsu sapņu zemi!

Izstāde Carnikavas tautas namā "Ozolaine" apskatāma līdz 8. jūnija darba dienās vai iepriekš zvanot 29541105 (Agnija).