Drukāt

Bibliotēku nakts piedzīvota teātra un kino noskaņās

BILDE NAKTIJBibliotēku nakts pasākumu, kas ar devīzi "Teātris mūsu dzīvē" 30. martā norisinājās Carnikavas novada bibliotēkā, ievadīja kopīgi dziedātā teātra himna – Imanta Kalniņa "Lilioma dziesma" ar Māra Čaklā vārdiem.
 
Vakara gaitā uzstājās aktieri Zigurds Neimanis un Ivars Šterns. Jāpiebilst, ka Zigurds Neimanis, slavenā režisora Alfrēda Jaunušana audzēknis, pamatīgo aktierspēles stāžu iekrājis Nacionālajā teātrī, tagad arī teātrī "Austrumu Robeža". Viņš ir arī režisors Carnikavas amatierteātrī "Nagla". Savukārt Ivars Šterns skatītājiem zināms no LTV seriāla "Divi vienā" un kā lugas "Devītā sieva" autors. To "Naglas" izpildījumā pēc skatītāju vēlēšanās Carnikavā atkārtoti varēs noskatīties 27. aprīlī.
 
Aktieri piedāvāja savu programmu "Saviesīgas sarunas ar Zigurdu Neimani un Ivaru Šternu", kuras dialogi par sieviešu un vīriešu attiecībām, studentiem un pasniedzējiem aizrāva un izsmīdināja skatītājus arī Carnikavā.
 
Dzejnieces Rasmas Urtānes vārdu "saspēle" ar vijolnieku Reini Galenieku patiesi apbūra skatītājus. Tika arī demonstrēti filmu fragmenti, kam muzikālo pavadījumu spēlēja mūziķis. Dziedātāja Anta Eņģele izpildīja, pavadot sevi uz ģitāras, dziesmas no teātra izrādēm un filmām un uzstāšanās noslēgumā izpildīja populāro jūrnieku dziesmu "Paloma". Arī Carnikavas folkloras kopa "Cēlāji" Bibliotēku nakts programmai bija izvēlējušies teātra un kino repertuāru.
 
I. Ezermale