Drukāt

Aicinām tautas namā aplūkot kolekcionāra Beržinska seno saktu izstādi “Latvijas dārgumi”

Latvijas dargumi-269613. septembra vakarā Carnikavas tautas namā "Ozolaine" norisinājās tikšanās ar kolekcionāru, izstādes "Latvijas dārgumi" autoru Normundu Beržinski, kurš ar savas kolekcijas izstādi vēlas celt godā latviešu tautas senatnes liecības.
 
Izstāde "Latvijas dārgumi" ietver daļu no N. Beržinska privātās saktu kolekcijas. Kolekcijas aizsākums ir meklējams 2011. gadā, kad viņš iegādājās pirmo saktu. Izstādes autors uzsver, ka šodienas tautas lietišķās mākslas būtiska sastāvdaļa ir senā tautas māksla, tāpēc ir svarīgi to izzināt. Kolekcionārs dalījās pieredzē, kā saktas iegūstamas, un nereti starp kolekcionāriem izceļoties nopietna cīņa par saktu eksemplāriem – ko tās nozīmē katram pašam un kāpēc vēlas tās izrādīt citiem. Jautāts, cik saktu ir kolekcijā, N. Beržinskis atbildēja, ka saktu daudzums precīzi nav noteikts. Vairāk pat kolekcijas ideju un tapšanu lasiet ŠEIT.
 
Tematiski tikšanās reizi papildināja pazīstamās folkloras draugu kopas "Skandinieki" priekšnesums, un šajā reizē Carnikavā uzstājās arī pazīstamā fokloriste, folkloras kopu kustības aizsācēja Latvijā un līvu kultūras tradīciju sargātāja Helmī Stalte.
 
Ar savu izstādi kolekcionārs vēlas iedrošināt arī citus kolekcionārus izrādīt viņu kolekcijas, jo to iepazīšana ir neizmērojama vērtība. Normunda Beržinska izstāde Carnikavas tautas namā "Ozolaine" būs apskatāma līdz 2019. gada 17. oktobrim. Aicinām novadniekus un viesus izmantot unikālu iespēju iepazīt neredzētas vēstures un kultūras liecības.
 
E. Brauna