Drukāt

Ļaujies Piejūras dabas un mākslas valdzinājumam

29. aprīlī plkst. 17.00 Lilastes pludmalē (pie Ziemeļu ielas) norisināsies mākslas dienu akcijas “Piejūras gars” atklāšana, mākslinieku apbalvošana un saruna par mākslu. Šogad akcijā piedalīsies gan vietējie, gan arī tuvāko novadu un citu piejūras reģionu mākslinieki, piedāvājot apskatīt stājmākslas darbus un vides objektus.

Akcijas laikā, no 29. aprīļa līdz 31. maijam, mākslas darbi būs izvietoti apskatei novada sabiedrisko ēku, viesnīcu un veikalu logos, ciemu vidē un dabā, kā arī Carnikavas tautas namā “Ozolaine”. Kopumā akcijā piedalās ap 30 mākslinieku, kuri katrs piedāvās skatītājiem līdz trim mākslas darbiem.
Piejuras gars 2017 lapaiAkcijā tiks piešķirta galvenā balva, par kuras saņēmēju lems kompetenta žūrija – gleznotājs un Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs, tēlnieks Gļebs Panteļejevs un gleznotājs, Jaņa Rozentāla mākslas skolas vadītājs Jānis Dukāts. Arī skatītājiem būs iespēja paust savus viedokļus, un, tos apkopojot, tiks piešķirta skatītāju simpātiju balva. Savukārt tie skatītāji, kuri apmeklēs visus mākslas objektus un publicēs sociālajos tīklos savu foto atskatu, pievienojot mirkļbirku #PiejurasGars, piedalīsies akcijas atbalstītāju sarūpētās balvas izlozē no zirgu staļļa “Ekvi” – izjādi divām personām Piejūras mežā, kā arī saņems nozīmi “Piejūras gara jaunatklājējs”  (plašāk par akcijas norisi tuvākajā laikā, seko līdzi informācijai).

Mākslas dienas Carnikavas novadā tiks atklātas ar sarunu par mākslu, kuras laikā A.Naumovs, gleznotāja Sandra Krastiņa un J.Dukāts dalīsies savās pārdomās par aktuālo mākslas jomā Latvijā. Sarunu vadīs grafikas dizaineris, mākslas kritiķis, kurators un žurnālists Jānis Borgs.

Lai 29. aprīlī ikviens interesents varētu nokļūt līdz akcijas atkāšanas vietai, cauri Carnikavas novadam turp un atpakaļ kursēs īpašs Mākslas autobuss, kas piestās sekojošās novada vietās:
16.20 – autobusa pieturā “Kalngale”
16.30 – autobusa pieturā “Garciems”,
16.35  – autobusa pieturā “Garupe”
16.40  – pie tautas nama “Ozolaine”.
Savukārt maršrutā no tautas nama “Ozolaine” līdz akcijas norises vietai Lilastē autobuss uzņems pasažierus visās pieturvietās.

Akcijā “Piejūras gars” līdz pat 31. maijam būs iespēja atraktīvā un aizraujošā mākslas maršrutā iepazīt novadu, kā arī kopā ar draugiem, ģimeni vai vienatnē sajust Piejūras dabas burvību un mākslas valdzinājumu.

Akciju rīko Carnikavas novada dome Latvijas valsts simtgadei veltītā izstāžu cikla “Latvijas gars” ietvaros, lai veicinātu mākslas radošās izpausmes, atklājot vides un cilvēku savstarpējo mijiedarbību. Akciju atbalsta viesnīca “Porto Resort”, zirgu stallis “Ekvi” un SPA “Pelikāns”.