Drukāt

Izstāžu un sarunu cikls "Latvijas gars" turpinās ar tēmu "Tradīcijas gars"

Latvijas valsts simtgadei veltītā izstāžu cikla “Latvijas gars” ietvaros Carnikavā tiks atklāta galdautu izstāde “Tradīcijas gars” un norisināsies saruna par tradīciju kopā ar kultūras mantojuma kopējiem un nozares vadītajiem.
Tradicijas gars plakats lapai2017. gada 2. jūnijā plkst. 18.00 Carnikavas tautas namā “Ozolaine” tiks atklāta galdautu izstāde “Tradīcijas gars”, kur piedalās tautas lietišķās mākslas studijas no Latvijas novadiem, kā arī individuālie mākslinieki un seno galdautu – relikviju glabātāji. Izstādē meklēsim kopsakarības kultūras, amata prasmju un dzimtu tradīciju saknēs. Galda kultūras tradīcija simboliski atklājas galdauta lietojumā. Galdauts ierasto un ikdienišķo spēj pārvērst svētkos, tas spēj ar savu cēlumu vienot saimes un radīt neaizmirstamus mirkļus arī vienkāršai ikdienas maltītei. Izstādes uzstādījums ir galdauts kā simbols tradīcijai, galdauts kā stāsts, mīts, leģenda vai notikums, galdauts kā atmiņas, sapņi un ieceres, galdauts kā nemateriālu vērtību paudējs un arī tradīcijas pārmantotājs.

Izstādes atklāšanas ietvaros plkst. 19.00 notiks saruna par tradīciju, materiālo un nemateriālo kultūras mantojumu šobrīd Latvijā, par vērtībām, kas jāsaglabā un veidiem, kā tas būtu darāms. Par iespējām un nepieciešamību uzturēt tradīciju “dzīvu”, kā arī iezīmēt iepriekšējās un nākamās simtgades galvenās kultūras vērtības, to vietu šodienā un nākotnē. Sarunā piedalās Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte, Turaidas muzejrezervāta direktore Anna Jurkāne un Rucavas tradīciju kopēja Sandra Aigare.

Kopš 2016. gada Carnikava ir uzsākusi gatavošanās ceļu Latvijas valsts simtgadei, kuras ietvaros Carnikavas tautas namā “Ozolaine” tiek īstenots trīs gadu izstāžu cikls: Latvijas matērija (2016), Latvijas gars (2017) un Latvijas sapņi (2018). Trīs gadu laikā ir iespēja iepazīt un pieskarties Latvijā radītām materiālām un nemateriālām vērtībām, kā arī kopīgi iezīmēt nākotnes vīzijas un sapņus.

Cikla “Latvijas matērija” ietvaros 2016. gada novembrī Carnikavas novada iedzīvotāji uzsāka aust Balto galdautu. Tā tapšanā aicināti iesaistīties gan novada iedzīvotāji, gan viesi. Pasākuma laikā aicinām ieausta arī savu balto pavedienu un laba vēlējumu Carnikavas novada Baltajā galdautā!

2017. gads tiek veltīts Latvijas kultūras vērtību iepazīšanai. Cikls ir iesācies ar sarunu "Dzīva spēle” par būtisko teātrī un kino, turpinājies ar sarunu "Skaņrades gars" par būtisko mūzikā, un ar sarunu par mākslu atklājot mākslas dienas novadā. Lai iepazītos ar izstāžu cikla “Latvijas gars” laikā iepazītiem sarunu lokiem, apmeklējiet mājas lapu: www.kultura.carnikava.lv/video

Gaidām ciemos Carnikavā, lai pagātnes vērtības turētu godā šodien un nestu tālāk rītdienā!