Drukāt

Simtgades sapņi Carnikavā

20. janvārī plkst. 16:00 Carnikavas tautas namā "Ozolaine" tiks atklāts noslēdzošais izstāžu cikls "Latvijas sapņi", ko iesāks grafiķes un dizaina mākslinieces Agneses Bules mākslas un sociālais projekts "Latviešu sapnis", kas ir mākslinieces domu un mākslas iespēju klejojums latviešu mītu, vēstures, poētikas, kā arī identitātes pasaulē.

"Latviešu sapnis" ar labsirdīga humora izjūtu aplūko latviešu tautas izcelšanās, attīstības, esamības un ikdienas eksistences tēmas. Latviešu pasaules robežas ir radoši paplašinātas. To nodrošina sapnis, kura formā un ietvarā latviskā pasaule, kā arī latvieša tēls atrod savu jauno veidolu. Ar sapņa brīvības palīdzību māksliniece vienlaikus skatās pagātnē, tagadnē un nākotnē.
Izstāde būs apskatāma līdz 15. martam.


LATVIESUS SAPNIS plakats lapaiSākot ar 2016. gadu Carnikavas tautas nams "Ozolaine" piedāvā izstāžu ciklu triloģiju, kas 2016.gadā iesākās ar ciklu "Latvijas matērija", 2017.gadā – "Latvijas gars", kur kopā ar māksliniekiem un dažādu radošo profesiju pārstāvjiem varējām piedzīvot un atklāt materiālo un garīgo latviešu pasaules izjūtu, savukārt 2018.gadā aicinām ļauties sapņiem par nākotnes Latviju un nākotnes latviešiem.

Turpmākās izstādēs gada griezumā būs iespēja lūkoties mūsu nākotnē caur sapņu prizmu – izsapņot to, kādu vēlamies redzēt mūsu valsts nākotni un mūs pašus nākotnes Latvijā, iesaistoties arī mākslas akcijās un ļaujot bērniem veidot īpašu animētu sveicienu Latvijai dzimšanas dienā.

Lai pārsteigumiem bagāts simtgades gads!