Drukāt

Izstāžu cikls - veltījums Latvijas valsts simtgadei

koncepts LV 100 lapai1

IZSTĀŽU CIKLS - TRILOĢIJA
Carnikava ir uzsākusi gatavošanās ceļu Latvijas valsts simtgadei, kā ietvaros tautas namā “Ozolaine” sākot ar 2016. gada janvāri tiek atklāts trīs gadu izstāžu cikls: Latvijas matērija (2016), Latvijas gars (2017) un Latvijas sapņi (2018).

Trīs gadu laikā ir iespēja iepazīt un pieskarties Latvijā radītām materiālām un nemateriālām vērtībām, kā arī kopīgi iezīmēt nākotnes vīzijas un sapņus. Katra triloģijas daļa ir sadalīta astoņos posmos, veltot katru posmu savam materiālam vai tēmai. Pirmais cikla posms – Latvijas matērija ir izstāžu cikls, kas ļauj neierastā veidā iepazīt materiālus, kas ir pieejami Latvijas dzīlēs, iegūstami, pārstrādājot tās izaudzētās vai radītās matērijas. Cikla laikā tiek apskatītas 8 matērijas: Stikls, papīrs, āda, māls, koks, audums, akmens un metāls. Katram materiālam tiek veltīta mākslinieku izstāde vai tematiska ekspozīcija.  Izstādi ievada  radošo darbnīcu diena, kas ļauj praktiski iepazīties ar materiālu un sniedz izpratni par tā iespējām, izcelsmi un attīstības vēsturi Latvijā, kā arī ļauj to izjust, saklausīt un iepazīt tā prakstiskās īpašības. Otrais cikla posms – Latvijas gars ir sarunu cikls, kas ieved nemateriālo vērtību pasaulē – mūzika, dzeja, proza, zinātne, teātris u.c., aicinot uz sarunu katrā no jomām nozīmīgas personības, lai kopīgi rastu atbildes uz šobrīd aktuāliem jautājumiem un arī tuvinātos izpratnei par to, kas ir latviskā identitāte.
Trešais, noslēdzošais posms – Latvijas sapņi ļauj skatītājiem kļūt par kopējās nākotnes veidotājiem, meklē saskares punktus ar mūsdienu inovatīvajām tehnoloģijām, ļaujot ielūkoties tālāk par ierasto un zināmo. Tematiskie loki tiek papildināti ar tehniskās jaunrades eksperimentiem, multimediāliem projektiem, izglītojošām akcijām, kopīgi radītām mākslas vērtībām un nākotnes vīzijām. 


Latvijas materijaLATVIJAS MATĒRIJA

Pirmā cikla posms – Latvijas matērija apskata 8 matērijas: Stikls, papīrs, āda, māls, koks, audums, akmens un metāls. Katram materiālam tiek veltīta mākslinieku izstāde vai tematiska ekspozīcija.  Izstādi ievada  radošo darbnīcu diena, kas ļauj praktiski iepazīties ar materiālu un sniedz izpratni par tā iespējām, izcelsmi un attīstības vēsturi Latvijā, kā arī ļauj to izjust, saklausīt un iepazīt tā prakstiskās īpašības. 

 

Latvijas gars aplis lapaiLATVIJAS GARS
2017. gadā iesākas nākamā Latvijas Valsts simtgadei veltītā tēma – “Latvijas gars”, veidojot sarunu ciklu kopā ar Latvijas kultūrā nozīmīgām personībām. Meklēsim identitāti, kas veido mūsu pastāvēšanas pamatu dažādās jomās. 4. februārī iesāksim ar “Dzīva spēle”, kur aicināsim uz sarunu režisoru Viesturu Kairišu, mākslinieci Ievu Jurjāni un aktrisi BVaibu Broku, martā pievērsīsimies "Skaņrades garam" kopā ar mūzikas pasaules pārstāvjiem, 29. aprīlī visā Carnikavas novadā mākslas dienas ietvaros sajutīsim “Piejūras garu”, ko caur dažādām mākslas tehnikām un žanriem atklās mākslinieki, 2. jūnijā risināsim tēmu “Tradīciju gars”, no jauna atklājot latvisko tradīciju spēku, 3. septembrī kopā ar projektu 1836 pievērsīsimies Latvijas “Dabas garam”, 13. oktobrī, pieminot Latvijas dzejas dižgarus, caur Ojāru Vācieti un Imantu Ziedoni saklausīsim “Vārda spēku”, bet ciklu noslēgsim 8. decembrī, kopā ar Latvijas zinātniekiem atklājot sarunu loku “Apgaismots gars”.