Drukāt

Bezmaksas VINGROŠANA – SENIORIEM fiziskajai un emocionālai veselībai

.

Plakāts Vingrošana 500Carnikavas novada iedzīvotājiem, īpaši senioriem, ir iespēja piedalīties bezmaksas vingrošanas nodarbībās, kas līdz šī gada beigām notiks Carnikavā, tautas namā "Ozolaine" (Jūras ielā 1a). Nodarbības tiek organizētas ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu (ESF). Nodarbību laiks:otrdienās plkst. 10.00, piektdienās plkst. 09.00. Nodarbībām jāpiesakās, zvanot trenerei Inārai Liseckai pa tālr. 26449636.
 
Trenere I. Lisecka uzsver, ka veselības speciālisti iesaka regulāri veikt fiziskas aktivitātes, un labs laika pārbaudi izturējis un vienkāršs veids, kā vispusīgi uzturēt ķermeni formā, ir vingrošana. Vingrošanas nodarbības notiks, izmantojot krēslus, tāpēc nodarbībās var piedalīties arī tad, ja, piemēram, sāp ceļgali vai ir kādi citi ierobežojumi.
 
Lai vingrošana būtu vēl noderīgāka un efektīvāka, Jums būs iespēja apgūt arī elpošanas un atslābināšanās tehnikas. Apmeklējot nodarbības, jūs iegūsiet:
 
1. Labāk saglabāsiet un uzlabosiet savu fizisko un emocionālo pašsajūtu. Ar vingrinājumu palīdzību varēsiet labāk kustēties, būsiet spēcīgāki, kā arī uzlabosies emocionālais stāvoklis. Cilvēki, kas vingro, jūtas spēcīgāki un veselāki.
 
2. Apgūsiet, kā pareizi elpot dažādās dzīves situācijās. Atbilstoša elpošana palīdz nomierināties vai gluži otrādi – ķermeni aktivizēt, gūt spēku un enerģiju. Pareiza elpošana uzlabo skābekļa apgādi, vielmaiņu, līdzsvaro nervu sistēmu, uzlabotu enerģiju plūsmu ķermenī un vispārējo pašsajūtu.
 
3. Iegūsiet praktiskas zināšanas, kā ilgāk saglabāt veselību un uztruēt labu pašsajūtu pašu spēkiem. Vingrinājumi ir vienkārši un efektīvi. Tos apgūsiet un varēsiet praktizēt individuāli mājās.
 
Noderīgi zināt:
- Vingrinājumu izpildei būs piemērots jebkurš ērts apģērbs, kas ļauj brīvi un aktīvi kustēties. Daļa vingrojumu notiks zeķītēs vai basām kājām (pēc izvēles).
- Pirms nodarbības vēlams neēst vismaz 2 stundas.
 
Par projektu:
Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/046 "Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Carnikavas novadā" mērķis ir - veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumu pieejamības uzlabošana Carnikavas novada iedzīvotājiem, jo īpaši, teritoriālās nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, īstenojot vietēja mēroga pasākumus.
Projekts tiks īstenots līdz 2023. gada 31. decembrim.