Drukāt

Pavasara tirgus

lIELDIENAS 2017 pavasara tirgus lapai1
Aicinām tirgotājus piedalīties Carnikavas pavasara tirgū, kas norisināsies Lieldienu pasākuma ietvaros 16. aprīlī no plkst. 13:00 līdz 16:00.
Tirgoties aicinām ar stādiem, amatnieku darinājumiem, mājražotāju darinājumiem, pārtikas precēm.
Pieteikšanās līdz 10.aprīlim, aizpildot iesniegumu un iesniedzot Carnikavas novada domes Klientu apkalpošanas centrā vai nosūtot uz e-pastu 
Iesniegums dalībai tirgū atrodams šeit.
Saistošie noteikumi par ielu tirdzniecības saskaņošanu šeit.
Sīkāka informācija, zvanot uz tālruni 26378644
Drukāt

No 2017. gada 2. jūnija līdz 2. augustam Carnikavas tautas namā “Ozolaine” būs apskatāma galdautu izstāde “Tradīcijas gars”.

Latvijas valsts simtgadei veltītā izstāžu cikla “Latvijas gars” ietvaros Carnikavā tiek atklāta galdautu izstāde “Tradīcijas gars” un norisinās saruna par tradīciju kopā ar kultūras mantojuma kopējiem un nozares vadītajiem.

Tradicijas gars plakats lapaiATTĒLU ATSKATS

Galdautu izstāde “Tradīcijas gars”, kas līdz 2. augustam būs apskatāma Carnikavas tautas namā “Ozolaine”, piedāvā apskatīt 10 tautas lietišķo mākslas studiju veikumu no visas Latvijas, privāto autoru darbus un arī ģimenes relikvijas. Daudziem galdautiem ir savi īpašie stāsti un senāku laiku atmiņas. Par izstādes simbolu ir kļuvis “Blusu” kroga galdauts, kas līdz ar atgūto ēku, kur nākotnē plānots ierīkot radošo amatu māju, ir tapis par daļu no Carnikavas novada kultūrvēsturiskā mantojuma. Savukārt, ar savas vecmammas Zelmas Klapares izšūtajiem galdautiem dalījās novadniece Dace Gatere, ļaujot iepazīt 30.-40. gadu galdautu modes tendences, bet Ksenijas Svecas vecvecmammas galdauti un dvieļi atklāj ukraiņu kultūras tradīciju, jo, kā vēsta izstādes koncepcija – Latvija vēsturiski ir veidojusies kā dažādu kultūru kopīgs saimes galds, un galdauts ir tā vērtība, kas atklāj mūsu dzimtas un kultūras dažādās svētku svinēšanas tradīcijas.

Bet izstādē tikai pavisam neliela daļa ir veltīta atskatam pagātnē. Pārējo ekspozīciju piepilda lielāki un mazāki goda vai ikdienas brīžiem paredzēti galdauti, kas katrs izceļas ar savu krāsu un rakstu ritmiem, niansēm un noskaņu, kā arī atspoguļo audēju lieliskās amatu prasmes. Galdauti ir austi, tamborēti un pīti. Aicinām apmeklēt izstādi, lai smeltos iedvesmu sava dzimtas godu galdauta izvēlei, kā arī sajustu tā nozīmīgo lomu ikdienas un svētku brīžos.

Izstādes atklāšanā piedalījās folkloras kopa “Cēlāji”, bet sarunu, kas sekoja atklāšanai, ievadīja folkloras kopa “Delve”, daloties savās sajūtās par tradīcijas garu, kas tverts pastaigās mežā, upju krastos un jūras malā, tā meklējot saikni pāri laiku lokiem ar senču mantojumu un senajiem dabas spēkiem. Sarunā, kas sekoja muzikālajam ievadam, piedalījās Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte, Turaidas muzejrezervāta direktore Anna Jurkāne un tradīciju kopēja no Rucavas Sandra Aigare. Sarunu vadīja režisors, simtgades jauniešu rotas vadītājs un 2018. gada deju lieluzveduma režisors Juris Jonelis.

Sarunas laikā tika meklētas atbildes uz jautājumu - kas ir tradīcija, kā mēs to saprotam un sajūtam šodien. Kādu vēlamies to nest rītdienā un kādi būtu veidi kā to pārmantot nākamajām paaudzēm. Saruna izvērtās plaša un tās pilno ierakstu būs iespēja noskatīties sākot ar jūnija vidu mājas lapā: kultura.carnikava.lv, video sadaļā.

Vēlreiz izsakām lielu pateicību tautas lietišķās mākslas studijām, kas piedalījās izstādē: Limbažu TLMS “Dzīne”, TLMS “Rota”, “Ataudze” un “Austra” no Rīgas, Tukuma “Durbe” un Talsu “Kurši”, Staiceles “Staicele” un “Saiva” no Ogres, “Sigulda” no Siguldas, kā arī īpašs paldies pašmāju brīnišķīgajam TLMS “Auseklītis” audējām, kas arī iekārtoja izstādes ekspozīciju.  Individuālajai dalībniecei Renātei Jarosei, kā arī Dacei Gaterei un Ksenijai Svecai par iespēju iepazīt savas dzimtas mantojumu un Carnikavas Novadpētniecības centram par ieskatu “Blusu” kroga vēsturē.

Izstāde apskatāma līdz 2. augustam Carnikavas tautas namā “Ozolaine”. Lūgums ierasties darbdienās no 12:00 līdz 17:00, iepriekš zvanot 26378644. Ir iespēja sarunāt arī citu apskates laiku.

Drukāt

Godināti novada kāzu jubilāri

Jubilaari-2768Saulainā 27. maija novakarē Carnikavas Novadpētniecības centrā pulcējās pāri, kas laulībā nodzīvojuši 10, 25, 30, 35, 40 un pat 50 gadus, svinot rožu, sudraba, pērļu, koraļļu, rubīna un zelta kāzu jubilejas.

Kā ikkatru gadu Carnikavas novada dome sveic kāzu jubilārus novadā. Šoreiz pieteicās 9 pāri un svinības tika rīkotas Carnikavas novadpētniecības centrā, aicinot folkloras kopu „Atštaukas” no Liepājas vadīt līdzināšanas rituālu. Līdzināšanas rituāls ir daļa no senās vedību jeb kāzu godu tradīcijas, kas ietver dažādas simboliskās darbības. Lai pārliecinātos, ka pāris arī turpmāk dzīvos saticīgi un lai nostiprinātu laulības saites, vīri kūra uguni, bet sievas deva ziedu, svētībai un auglībai dzimtās, kopīgi tika vīts prievietiņš, ko iesēja akas vindā un, liekot labās kājas uz akmens, pāri vēl reizi svinīgi solījās sargāt un rūpēties vienam par otru.
Drukāt

Joga senioriem

Jogas nodarbības senioriem
Vadītāja Zaiga Luriņa
Nodarbības PIRMDIENĀS un CETURTDIENĀS 9:30
Tautas namā "Ozolaine"
 
Jogas nodarbības senioriem. Veicam garīgās, elpošanas un fiziskās prakses.
Pieteikšanās pa tel.29257444. Dalībnieku skaits - ierobežots
Drukāt

Carnikavas baznīca

baznica 560
Carnikavas novadā netālu no Gaujas, vēsturiskajā centrā – Siguļos jau 280 gadus atrodas Carnikavas dievnams. Baznīca ir unikāla, jo ir vienīgā koka baznīca, kas saglabājusies Vidzemes piekrastē. Tās būvniecība pabeigta 1728. gadā. Carnikavas luterāņu dievnams ir iekļauts Valsts aizsargājamo pieminekļu sarakstā kā Vietējās kultūras vēstures un kultūras piemineklis.
 
Šobrīd baznīca ar Carnikavas novada domes, Ādažu draudzes un privāto ziedotāju atbalstu tiek rekonstruēta.
 
Dievkalpojumi
Saistībā ar Carnikavas baznīcas atjaunošanas darbiem Ādažu evaņģēliski luteriskās draudzes dievkalpojumi ar Svēto vakarēdienu notiek Carnikavas tautas namā „Ozolaine" katra mēneša pirmajā un trešajā svētdienā un svētkos plkst. 15.00.

Pārējās draudzes aktivitātes šobrīd notiek Baltezera baznīcā:
Katru svētdienu plkst. 11.00 dievkalpojums ar Svēto Vakarēdienu
Trešdienās plkst. 18.30 Vārda dievkalpojums
Ceturtdienās plkst. 19.00 Bībeles stunda
Sīkāka informācija www.baltezerabaznica.lv.
 
Carnikavas baznīcas atjaunošana
2008. gada jūlijā ir veikts vizuālās apsekošanas darbs un konstatēts, ka dievnams ir ļoti bēdīgā stāvoklī.
 
Draudze ar Carnikavas novada domes, Ādažu draudzes un privāto ziedotāju atbalstu ir paveikusi šādus darbus:
- Atjaunoti un ielikti logi (2008. gadā);
- Ierīkota elektrolīnija līdz dievnamam (2008. gadā);
- Remontēta fasāde, nostiprināti pamati dievnama labajā pusē, pilnība atjaunots tornis, tā konstrukcijas un jumts. Uzlikts krusts tornī (2011. gadā);
- Ierīkota telpa altāra daļā – lūgšanām (2011. gads);
- Nomainīts jumta segums pret jaunu māla dakstiņu jumtu (2012. gadā).
 
Par situāciju 2014. gada nogalē stāstīja Ādažu draudzes valdes loceklis Artūrs Veispāls: „No Carnikavas pašvaldības ir saņemta nauda 21 000 EUR apmērā, par kuru ir atjaunoti pamati un baznīcas priekšējais labais stūris, nomainot satrupējušos baļķus pret jauniem. Papildus 2014.gadā ir piesaistīti privātie ziedojumi 1500 EUR apmērā, kas izmantoti baznīcai piederošās zemes sadalīšanai ar mērķi daļu no tās pārdot Carnikavas novada domei. Darījums noslēdzies 2014. gada 8. decembrī, iegūtos līdzekļus, apmēram 90 000 EUR, paredzēts izmantot baznīcas restaurācijas nākamajā kārtā, kad tiks pabeigta visu ārsienu restaurēšana, nomainīta griestu pārsedze, ieklāta jauna grīda un ieliktas jaunas ārdurvis. Lai baznīcu pilnībā pabeigtu, vēl nepieciešami apmēram 100 tūkstoši EUR. Aicinām ziedot, lai kopīgiem spēkiem mēs atjaunotu novada dievnamu!"
 
2014. gadā paveiktie darbi (rekonstrukcijas projekta pirmais etaps):
- Baznīcas pacelšana un nostiprināšana
- Esošo pamatu daļas demontāža
- Jaunu pamatu izbūve
- Koka vainagbaļķa nomaiņa un protezēšana
- Satrupējušās sienas (stūris) baļķu nomaiņa
 
2015. gadā plānotie darbi (rekonstrukcijas projekta otrais etaps):
- Esošo pamatu atlikušās daļas demontāža
- Jaunu pamatu izbūve
- Koka vainagbaļķa nomaiņa un protezēšana
- Koka pārsedzes baļķu nomaiņa, griestu izbūve
- Baznīcas nolaišana, nolīmeņošana
- Torņa sēdināšana, pagaidu torņa balstu demontāža
- Grīdas demontāža un jaunas koka grīdas un altāra daļas izbūve
- Vējtvera, jaunu durvju un balkona konstrukciju izbūve
 
Ziedojumi:
Ziedot Carnikavas baznīcai un tās atjaunošanai iespējams, veicot pārskaitījumu uz Ādažu draudzes bankas kontu ar norādi „Carnikavas baznīcas atjaunošanai":
Ādažu evaņģēliski luteriskā draudze
Baltezera baznīca, Ādažu novads, LV 2164
Reģ. Nr. 90000345040
Bankas konts: LV39UNLA0002000701636
Liels paldies visiem, kas rūpējušies par dievnamu, tā atjaunošanu un ziedojuši laiku, darbu un finanses, lai Carnikavas dievnams atdzimtu!
Pašlaik Carnikavas baznīca kopā ar Baltezera baznīcu ietilpst Ādažu evaņģēliski luteriskajā draudzē.
‌Sīkāka informācija par Carnikavas dievnama atjaunošanu, sazinoties ar draudzes padomes priekšnieci Daigu Grencbergu (tālr. 29112951, e-pasts: ) vai valdes locekli Artūru Veispālu (tālr. 29218189, e-pasts: ).