Drukāt

Pavasara tirgus

lIELDIENAS 2017 pavasara tirgus lapai1
Aicinām tirgotājus piedalīties Carnikavas pavasara tirgū, kas norisināsies Lieldienu pasākuma ietvaros 16. aprīlī no plkst. 13:00 līdz 16:00.
Tirgoties aicinām ar stādiem, amatnieku darinājumiem, mājražotāju darinājumiem, pārtikas precēm.
Pieteikšanās līdz 10.aprīlim, aizpildot iesniegumu un iesniedzot Carnikavas novada domes Klientu apkalpošanas centrā vai nosūtot uz e-pastu 
Iesniegums dalībai tirgū atrodams šeit.
Saistošie noteikumi par ielu tirdzniecības saskaņošanu šeit.
Sīkāka informācija, zvanot uz tālruni 26378644
Drukāt

No 2017. gada 2. jūnija līdz 2. augustam Carnikavas tautas namā “Ozolaine” norisināsies galdautu izstāde “Tradīcijas gars”.

Latvijas valsts simtgadei veltītā izstāžu cikla “Latvijas gars” ietvaros Carnikavā tiks atklāta galdautu izstāde “Tradīcijas gars” un norisināsies saruna par tradīciju kopā ar kultūras mantojuma kopējiem un nozares vadītajiem.

Tradicijas gars plakats lapai2017. gada 2. jūnijā plkst. 18.00 Carnikavas tautas namā “Ozolaine” tiks atklāta galdautu izstāde “Tradīcijas gars”, kur piedalās tautas lietišķās mākslas studijas no Latvijas novadiem, kā arī individuālie mākslinieki un seno galdautu – relikviju glabātāji. Izstādē meklēsim kopsakarības kultūras, amata prasmju un dzimtu tradīciju saknēs. Galda kultūras tradīcija simboliski atklājas galdauta lietojumā. Galdauts ierasto un ikdienišķo spēj pārvērst svētkos, tas spēj ar savu cēlumu vienot saimes un radīt neaizmirstamus mirkļus arī vienkāršai ikdienas maltītei. Izstādes uzstādījums ir galdauts kā simbols tradīcijai, galdauts kā stāsts, mīts, leģenda vai notikums, galdauts kā atmiņas, sapņi un ieceres, galdauts kā nemateriālu vērtību paudējs un arī tradīcijas pārmantotājs.

Izstādes atklāšanas ietvaros plkst. 19.00 notiks saruna par tradīciju, materiālo un nemateriālo kultūras mantojumu šobrīd Latvijā, par vērtībām, kas jāsaglabā un veidiem, kā tas būtu darāms. Par iespējām un nepieciešamību uzturēt tradīciju “dzīvu”, kā arī iezīmēt iepriekšējās un nākamās simtgades galvenās kultūras vērtības, to vietu šodienā un nākotnē. Sarunā piedalās Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte, Turaidas muzejrezervāta direktore Anna Jurkāne un Rucavas tradīciju kopēja Sandra Aigare.

Kopš 2016. gada Carnikava ir uzsākusi gatavošanās ceļu Latvijas valsts simtgadei, kuras ietvaros Carnikavas tautas namā “Ozolaine” tiek īstenots trīs gadu izstāžu cikls: Latvijas matērija (2016), Latvijas gars (2017) un Latvijas sapņi (2018). Trīs gadu laikā ir iespēja iepazīt un pieskarties Latvijā radītām materiālām un nemateriālām vērtībām, kā arī kopīgi iezīmēt nākotnes vīzijas un sapņus.

Cikla “Latvijas matērija” ietvaros 2016. gada novembrī Carnikavas novada iedzīvotāji uzsāka aust Balto galdautu. Tā tapšanā aicināti iesaistīties gan novada iedzīvotāji, gan viesi. Pasākuma laikā aicinām ieausta arī savu balto pavedienu un laba vēlējumu Carnikavas novada Baltajā galdautā!

2017. gads tiek veltīts Latvijas kultūras vērtību iepazīšanai. Cikls ir iesācies ar sarunu "Dzīva spēle” par būtisko teātrī un kino, turpinājies ar sarunu "Skaņrades gars" par būtisko mūzikā, un ar sarunu par mākslu atklājot mākslas dienas novadā. Lai iepazītos ar izstāžu cikla “Latvijas gars” laikā iepazītiem sarunu lokiem, apmeklējiet mājas lapu: www.kultura.carnikava.lv/video

Gaidām ciemos Carnikavā, lai pagātnes vērtības turētu godā šodien un nestu tālāk rītdienā!.

Izstādes koordinatore: Carnikavas tautas nama “Ozolaine” vadītājas vietniece Agnija Saprovska, tālr.: 29541105, e-pasts:


Drukāt

Godināti novada kāzu jubilāri

Jubilaari-2768Saulainā 27. maija novakarē Carnikavas Novadpētniecības centrā pulcējās pāri, kas laulībā nodzīvojuši 10, 25, 30, 35, 40 un pat 50 gadus, svinot rožu, sudraba, pērļu, koraļļu, rubīna un zelta kāzu jubilejas.

Kā ikkatru gadu Carnikavas novada dome sveic kāzu jubilārus novadā. Šoreiz pieteicās 9 pāri un svinības tika rīkotas Carnikavas novadpētniecības centrā, aicinot folkloras kopu „Atštaukas” no Liepājas vadīt līdzināšanas rituālu. Līdzināšanas rituāls ir daļa no senās vedību jeb kāzu godu tradīcijas, kas ietver dažādas simboliskās darbības. Lai pārliecinātos, ka pāris arī turpmāk dzīvos saticīgi un lai nostiprinātu laulības saites, vīri kūra uguni, bet sievas deva ziedu, svētībai un auglībai dzimtās, kopīgi tika vīts prievietiņš, ko iesēja akas vindā un, liekot labās kājas uz akmens, pāri vēl reizi svinīgi solījās sargāt un rūpēties vienam par otru.
Drukāt

Joga senioriem

Vadītāja: Zaiga Luriņa
Nodarbības: pirmdienās 11.45 un ceturtdienās 9.30
Nodarbības ir bez maksas
 
Jogas nodarbības senioriem. Veicam garīgās, elpošanas un fiziskās prakses.
Pieteikšanās pa tel.29257444. Dalībnieku skaits - ierobežots
Drukāt

Carnikavas baznīca

baznica 560
Carnikavas novadā netālu no Gaujas, vēsturiskajā centrā – Siguļos jau 280 gadus atrodas Carnikavas dievnams. Baznīca ir unikāla, jo ir vienīgā koka baznīca, kas saglabājusies Vidzemes piekrastē. Tās būvniecība pabeigta 1728. gadā. Carnikavas luterāņu dievnams ir iekļauts Valsts aizsargājamo pieminekļu sarakstā kā Vietējās kultūras vēstures un kultūras piemineklis.
 
Šobrīd baznīca ar Carnikavas novada domes, Ādažu draudzes un privāto ziedotāju atbalstu tiek rekonstruēta.
 
Dievkalpojumi
Saistībā ar Carnikavas baznīcas atjaunošanas darbiem Ādažu evaņģēliski luteriskās draudzes dievkalpojumi ar Svēto vakarēdienu notiek Carnikavas tautas namā „Ozolaine" katra mēneša pirmajā un trešajā svētdienā un svētkos plkst. 15.00.

Pārējās draudzes aktivitātes šobrīd notiek Baltezera baznīcā:
Katru svētdienu plkst. 11.00 dievkalpojums ar Svēto Vakarēdienu
Trešdienās plkst. 18.30 Vārda dievkalpojums
Ceturtdienās plkst. 19.00 Bībeles stunda
Sīkāka informācija www.baltezerabaznica.lv.
 
Carnikavas baznīcas atjaunošana
2008. gada jūlijā ir veikts vizuālās apsekošanas darbs un konstatēts, ka dievnams ir ļoti bēdīgā stāvoklī.
 
Draudze ar Carnikavas novada domes, Ādažu draudzes un privāto ziedotāju atbalstu ir paveikusi šādus darbus:
- Atjaunoti un ielikti logi (2008. gadā);
- Ierīkota elektrolīnija līdz dievnamam (2008. gadā);
- Remontēta fasāde, nostiprināti pamati dievnama labajā pusē, pilnība atjaunots tornis, tā konstrukcijas un jumts. Uzlikts krusts tornī (2011. gadā);
- Ierīkota telpa altāra daļā – lūgšanām (2011. gads);
- Nomainīts jumta segums pret jaunu māla dakstiņu jumtu (2012. gadā).
 
Par situāciju 2014. gada nogalē stāstīja Ādažu draudzes valdes loceklis Artūrs Veispāls: „No Carnikavas pašvaldības ir saņemta nauda 21 000 EUR apmērā, par kuru ir atjaunoti pamati un baznīcas priekšējais labais stūris, nomainot satrupējušos baļķus pret jauniem. Papildus 2014.gadā ir piesaistīti privātie ziedojumi 1500 EUR apmērā, kas izmantoti baznīcai piederošās zemes sadalīšanai ar mērķi daļu no tās pārdot Carnikavas novada domei. Darījums noslēdzies 2014. gada 8. decembrī, iegūtos līdzekļus, apmēram 90 000 EUR, paredzēts izmantot baznīcas restaurācijas nākamajā kārtā, kad tiks pabeigta visu ārsienu restaurēšana, nomainīta griestu pārsedze, ieklāta jauna grīda un ieliktas jaunas ārdurvis. Lai baznīcu pilnībā pabeigtu, vēl nepieciešami apmēram 100 tūkstoši EUR. Aicinām ziedot, lai kopīgiem spēkiem mēs atjaunotu novada dievnamu!"
 
2014. gadā paveiktie darbi (rekonstrukcijas projekta pirmais etaps):
- Baznīcas pacelšana un nostiprināšana
- Esošo pamatu daļas demontāža
- Jaunu pamatu izbūve
- Koka vainagbaļķa nomaiņa un protezēšana
- Satrupējušās sienas (stūris) baļķu nomaiņa
 
2015. gadā plānotie darbi (rekonstrukcijas projekta otrais etaps):
- Esošo pamatu atlikušās daļas demontāža
- Jaunu pamatu izbūve
- Koka vainagbaļķa nomaiņa un protezēšana
- Koka pārsedzes baļķu nomaiņa, griestu izbūve
- Baznīcas nolaišana, nolīmeņošana
- Torņa sēdināšana, pagaidu torņa balstu demontāža
- Grīdas demontāža un jaunas koka grīdas un altāra daļas izbūve
- Vējtvera, jaunu durvju un balkona konstrukciju izbūve
 
Ziedojumi:
Ziedot Carnikavas baznīcai un tās atjaunošanai iespējams, veicot pārskaitījumu uz Ādažu draudzes bankas kontu ar norādi „Carnikavas baznīcas atjaunošanai":
Ādažu evaņģēliski luteriskā draudze
Baltezera baznīca, Ādažu novads, LV 2164
Reģ. Nr. 90000345040
Bankas konts: LV39UNLA0002000701636
Liels paldies visiem, kas rūpējušies par dievnamu, tā atjaunošanu un ziedojuši laiku, darbu un finanses, lai Carnikavas dievnams atdzimtu!
Pašlaik Carnikavas baznīca kopā ar Baltezera baznīcu ietilpst Ādažu evaņģēliski luteriskajā draudzē.
‌Sīkāka informācija par Carnikavas dievnama atjaunošanu, sazinoties ar draudzes padomes priekšnieci Daigu Grencbergu (tālr. 29112951, e-pasts: ) vai valdes locekli Artūru Veispālu (tālr. 29218189, e-pasts: ).