Drukāt

"Jutīga āda" - Pēteris Sidars un čūskādas

.

ADA 2016 A2 2
16. aprīlī plkst. 15:00 Carnikavas tautas namā „Ozolaine” tiks atklāta trešā izstāžu cikla „Latvijas matērija” izstāde „Jutīga āda”. Izstāžu cikls ir veltījums Latvijas valsts simtgadei un apskata dažādas Latvijas matērijas no neierastiem skatu punktiem.
Nākamā aktuālā cikla tēma ir āda, kas paver plašas interpretācijas iespējas un ir viennozīmīgi būtiska matērija, jo sastāda arī daļu no mums pašiem.
Tekstilmākslinieks Pēteris Sidars izstādes tēmai piedāvā čūskādu ciklu. Čūskādas vietām caurvijās ar smalki mežģīnotu apkšveļu, atklājot dabas un cilvēka vēlmi reizi pa reizi, un jo īpaši pavasara laikā, nomest lieko ādu un ļauties atjaunotnei.
Atklāšanas diena, kā ierasts, būs radošu piedzīvojumu un izziņu pilna. No plkst. 15:00 Carnikavas tautas namā “Ozolaine” varēs ieklausīties Pētera Sidara vēstījumā par savu daiļradi un ielūkoties gadiem uzkrātajā pieredzē par dažādu materiālu piedāvātajām iespējām mākslā. Folkloras kopa “Delve” iegrims mītu un nostāstu pasaulē,  ļaujot sajust čūsku mitoloģisko nozīmi senajās teiksmās. “Ādas artelis” no Siguldas līdzēs izgatavot īpašu ādas aproci, bet “sajust Latviju uz savas ādas” varēs, veidojot latviskas zīmes vai ornamenta tetovējumu ar hennu. Noslēgumā ritma grupa “Pulsa efekts” piedāvās performanci un atvērto perkusiju darbnīcu, kurā varēs iesaistīties ik viens izstādes apmeklētājs.
Āda skan arī sasitot plaukstas… Iepazīstam Latvijas matērijas kopā!