Drukāt

Ar Sandras Krastiņas personālizstādi tiek noslēgts 3 gadu izstāžu cikls

.

2. novembrī plkst 18.00 Carnikavas tautas namā "Ozolaine" tiks atklāta Sandras Krastiņas personālizstāde "Viens vienīgs", kas noslēdz 2016. gadā aizsākto izstāžu ciklu triloģiju "Latvijas matērija. Latvijas gars. Latvijas sapņi." Ierašanās baltos kreklos.

Izstādes "Viens vienīgs" tēma skar jautājumu kā cilvēks pozicionējas sava laika sociālo, politisko kā arī kultūras pieņēmumu nospraustajos rāmjos. Sižetiski tas parādās baltu vīriešu kreklu gleznojumos. Krekls liek domāt par zināmu varas maskulīnā un deindividualizētā rakstura atsegšanu – to valkātāji ir promesoši, kaut kur ārpus gleznas rāmjiem. Gleznojuma cikla nosaukums "Viens vienīgs" sevī ietver vienlaicīgi tiešu un apvērstu nozīmi, uzsverot, ka ir kas tāds, kas mums ir dots kā viens vienīgs, neatkārtojams, saudzējams, glabājams, kā zīme, ko pasaulē spēj atstāt "viens vienīgs" indivīds. Tomēr kreklu var arī vairākkārt nomainīt – tā ieplūstot bezpersoniski tiražējamā bezvārda pūlī.
Drukāt

Mūzikas, mākslas un dzejas performance "Pirmviela"

.

Dzejas dienu ietvaros Carnikavas tautas namā "Ozolaine" 16. septembrī plkst. 18:00 aicinām uz mūzikas, mākslas un dzejas performanci "Pirmviela". Performances laikā satiksies krāsa un attēls – Kristine Kutepova, skaņas plūsma - Artūrs Kutepovs, kustības trajektorija – Kristīne Rublovska un dzejas vārds Ausma Perons. Mākslinieki meklēs skaņas, kustības, vārda un attēla pirmvielu – kopēju saskarsmes platformu, kas ļauj veidot vienotu mākslas telpu. Gleznas, kas taps pasākuma laikā, kā arī audio celiņš veidos izstādi, kas tautas namā "Ozolaine" būs apskatāma līdz 2. novembrim.
Drukāt

Carnikavā atkal sāk izrādes simtgades filmas

.

7. septembrī plkst. 19:00 Carnikavas tautas namā "Ozoaline" tiks rādīta spēlfilma "Bille" visai ģimenei - pēc rakstnieces Vizmas Belševicas autobiogrāfiskā romāna "Bille" motīviem.

Latvijas simtgades filma par meiteni ar vērīgo acu skatienu tapusi pēc populārās rakstnieces Vizmas Belševicas daļēji autobiogrāfiskā romāna „Bille" motīviem. Bez izskaistinājumiem un saldas cukura glazūras tā vēsta par cilvēkbērna dzīvi un izaicinājumiem 30. gadu Latvijā. Tā ir filma par bērnību gan lieliem, gan maziem, kas atgādina, ka arī aiz ikdienišķā iespējams pamanīt brīnumus. Nesaņemta mīlestība ģimenē, grūtības iederēties apkārtējā sabiedrībā, apziņa, ka esi savādāka, nespēj atņemt Billei sapņus, viņa nelokās un nelūst, bet atrod pati savu ceļu. Kad mazajai meitenei šķiet, ka mājās atgriezties vairs nedrīkst, Bille ir apņēmības pilna kopā ar draugiem atrast sapņu zemi Leiputriju.
Drukāt

100 danči Latvijas simtagdei!

.

Simts dienas pirms Latvijas valsts simtās dzimšanas dienas visā Latvijā un pasaulē pāri pakalniem, jūru un upju krastos, pilsdrupu estrādēs, parkos un pļavās tiks rīkotas Zaļumballes. Carnikavā aicinām par godu simtgadei IZDEJOT 100 DANČUS, tā saplūstot ar savas zemes seno pulsu un tautas raito soli!

ZALUMBALLE-A1 plakats-Carnikava lapaiTiekamies 11. augustā plkst. 19:00 Carnikavas Novadpētniecības centrā Jomas ielā 7 un kopā ar Ogres danču kluba muzikantiem un dejotājiem ļaujamies danču varai līdz pat vēlai naktij. Visus dancotājus cienāsim ar spēka zupu, bet aicinām ņemt līdzi arī savu cienastu un dzeramo lustīgākai dancošanai!