Drukāt

Atklāta noslēdzošā izstāžu cikla "Latvijas matērija" izstāde "Metāla sirds"

.

07Izstāžu cikls "Latvijas matērijas" ietvaros Carnikavas tautas namā "Ozolaine" sestdien atklāja izstādi "Metāla sirds", kura būs apskatāma līdz 25. janvārim. 
 
Atklāšanas dienā apmeklētājiem bija iespēja satikt metāla mākslas nozares meistarus - LMA Metāla dizaina apakšnozares vadītāju Arvīdu Endziņu, Igo un Tomu Celmiņus, Carnikavas novada vecmeistaru Helmutu Āķi, kā arī piedalīties radošās darbnīcās, veidojot eglīšu rotājumus vai izkaļot izstāžu ciklam "Latvijas matērija" veltītu monētu. Savukārt Zinātkāres centra "Zinoo" eksperts demonstrēja interesantus eksperimentus, kas atklāja metālu fizikālās un ķīmiskās īpašības. 
 
Daži pasākuma viesi arī izmēģināja roku aušanā, turpinot aust valsts svētku sarīkojumā iesākto Latvijas simtgades galdautu.
 
Izsakām īpašu pateicību Latvijas  mākslas akadēmijas Metāla dizaina apakšnozares saimei un personīgi Arvīdam Endziņam, pašmāju metāla māksliniekam Helmutam Āķim un lieliskajiem māksliniekiem - Igo un Toms Celmiņi, zvangu meistaram Edijam Šplītam un Laumai, kā arī Zinātkāres centram ZINOO par līdzdalību izstādes tapšanā un radošās darbnīcu dienas vadīšanā! Dzelzs jākaļ kamēr karsta - lai jūsu dedzīgās sirdis arī turpmāk spēj kausēt un pakļaut dabas spītīgāko matēriju!
 
Jau vēstīts, ka nākamā gada sākumā Carnikavā atklās nākamo Latvijas valsts simtgadei veltīto tēmu – "Latvijas gars", kuru veidos sarunu cikls, piedaloties Latvijas kultūrā nozīmīgām personībām, ar kurām kopā būs iespēja meklēt identitāti, kas veido mūsu latviskās pastāvēšanas pamatu dažādās jomās. Cikls iesāksies 27. janvārī ar "Skaņrades garu", kur uz sarunu Carnikavā būs aicināti latviešu komponisti.