Drukāt

24.septembrī stāstu vakars kopā ar Agnesi Skunstiņu

.

STĀSTU VAKARS MAZS24.septembrī plkst. 19.00 Carnikavas tautas namā "Ozolaine" norisināsies Agneses Skunstiņas Santjago ceļa stāstu vakars.
Latviete Agnese Skunstiņa 44 dienu laikā ir pieveikusi 1137 kilometru distanci Santjago ceļā cauri Latvijai, Lietuvai un Vācijai. Ceļojumu blogeres gājiens norisinājās laikā, kad Baltijas valstīs ik dienu krita karstuma rekordi.
 
No Igaunijas pilsētas Valgas, Agnese uzsāka iet 13. jūnijā, pāri Lietuvas robežai, Žagarē, viņa iesoļoja 29. jūnijā, savukārt Polijas pilsētā Sejni (Sejny) – 19. jūlijā, kopā nostaigājot 960 kilometrus. Camino Latvia (Valka-Žagare) ceļa posmos sakrāti 444 km; Camino Lituano (Žagare-Lazdiji) – 500 km, taču no oficiālā Lietuvas Santjago ceļa finiša līdz Polijas robežai jāpieskaita vēl 15 km.
 
Agneses mērķis bija "izmēģināt" visu to valstu Svētā Jēkaba ceļus, kas no mājām ved uz svētceļnieku tradicionālo galamērķi – Santjago de Kompostela katedrāli Spānijā. Tieši tāpēc ceļotāja gāja dažas dienas pa Polijas ārēm un tad aizbrauca uz Frankfurti pie Oderas, lai turpinātu Santjago ceļu cauri Vācijai uz Berlīni. Leģendāros Brandenburgas vārtus, kur bija arī šī piedzīvojuma Grand Finale, viņa sasniedza 26. jūlijā.
 
Tādējādi apņēmīgās sievietes pēdas ir minušas ikvienas valsts zemi (Latviju, Lietuvu, Poliju un Vāciju – šogad, bet Franciju, kā arī Spāniju – 2017. gadā) ceļā no dzimtenes uz Spānijas Rietumu piekrasti. Šis bija lielākais kājām noieto kilometru
skaits viena piedzīvojuma laikā. Kopējā kilometrāža pārspēja ceļotājas personīgo sasniegumu viņas Spānijas Camino ietvaros 2017. gadā – 1035 km.
Stāstu vakarā būs iespēja dzirdēt iespaidus, pieredzi un gūtās atziņas no abiem Santjago ceļa piedzīvojumiem.
 
*IEEJA AR DERĪGU COVID-19 SERTIFIKĀTU, KAS APSTIPRINA FAKTU PAR IZIETU VAKCINĀCIJAS KURSU VAI PĀRSLIMOŠANU, UN UZRĀDOT PERSONU APLIECINOŠU DOKUMENTU.