Drukāt

Saruna par būtisko "Dzīva spēle"

.

4. februārī plkst. 18.00 Carnikavas tautas namā “Ozolaine” atklās Latvijas kultūrai veltītā sarunu cikla “Latvijas gars” pirmo tēmu “Dzīva spēle”, kurā uz sarunu aicināts režisors Viesturs Kairišs, māksliniece Ieva Jurjāne un aktrise Baiba Broka. Sarunu vadīs žurnālists un režisors Pauls Timrots. Aktuālā sarunas tēma – teātris un kino Latvijā šodien.

Aicinot sabiedrību uz dialogu par šiem tematiem, V.Kairišs uzsver:“Teātrim un mākslai kopumā ir tikai viena doma un uzdevums – uzrunāt cilvēku un, uzrunājot, censties viņu padarīt par domājušu cilvēku, nevis par tādu, kurš nedomā.”
Pasākumā tiks atklāta arī mākslinieces Ievas Jurjānes gleznu un zīmējumu izstāde, kas sasaucas ar tēmām “dzīve” un “spēle”. Izstāde tautas namā “Ozolaine” būs apskatāma līdz 2. martam.

Ar izstāžu un sarunu ciklu “Latvijas gars” Carnikavā turpinās pērn aizsākto Latvijas valsts simtgadei veltīto izstāžu ciklu triloģiju, kuras ietvaros triju gadu laikā tiek izceltas tēmas “Latvijas matērija”, “Latvijas gars” un “Latvijas sapņi”. Šogad skatītājiem tiks piedāvātas vairākas tematiskās izstādes un sarunu tēmu loki, kuros varēs uzklausīt un veidot dialogu ar Latvijas kultūrtelpā nozīmīgām personībām, tādējādi meklējot identitāti, kas šodien veido mūsu pastāvēšanas pamatu dažādās kultūras nozarēs.
 
4. martā kopā ar Latvijas mūzikas jomas profesionāļiem varēs iepazīt “Skaņrades garu”. 29. aprīlī Mākslas dienu ietvaros visā Carnikavas novadā būs sajūtams “Piejūras gars”, ko vides objektos un publiski apskatāmos mākslas darbos atklās dažādi mākslinieki. 2. jūnijā risināsim tēmu “Tradīcijas gars” un būs apskatāma austo galdautu izstāde. 3. septembrī kopā ar fondu “1836” uzmanības centrā – “Dabas gars”, bet 13. oktobrī ieklausīsimies "Vārda spēkā", līdztekus atklājot arī dzejniekiem Ojāram Vācietim un Imantam Ziedonim veltītu izstādi. Cikla noslēgums paredzēts 8. decembrī, kad kopā ar Latvijas zinātniekiem risināsim tēmu “Apgaismots gars”.

Novēlam visiem, kas ir gatavi doties ar mums jaunajā Latvijas gara meklējumu ceļojumā, labvēlīgu laiku sarunām, pārdomām un radošiem meklējumiem. Tiekamies jau šo sestdien Carnikavā!